26 Ağustos 2010 Perşembe

Degisim..

Değişebileceğini düşünmezdim.
Değişmeyeceğini biliyordum.
Hiç bir zaman aynı olamazdı.
Hiç bir zaman aynı olmayacaktı.
Daha güzeli, daha mutlusu, daha heyecanlısı, daha eğlencelisi, daha yoğunu,
En önemlisi daha sevgi dolusu, hiçbir zaman olmayacaktı….
Ama oldu  ve değişim başladı…!
Zaman aldı, zor zamanlar oldu, hayatın her yönünü, hataların her türünü sorgulayacak çok zamanlar oldu. Hata kimde? Nerede hata yaptım? Nerede hata yaptık? Neyi daha iyi yapsaydık da, bu durumlara düşmeseydik? Neyi eksik yaptık? Neyi eksik yaptım? Neden? Nasıl? Niye?
Geçen zaman içersinde binlerce soru sordum kendime? Bazılarının cevabını kendi kendime verebildim. Bazı sorular ise öylece havada asılı kaldılar.
Çocuklarım nasıl zarar görmeden atlatabilirler bu travmayı? Kendi hayatımdan daha neler katabilirim ki çocuklarım daha mutlu olsunlar ve hiçbir üzüntüyü hissetmesinler. Onlara tüm zamanımı verebilsem acaba daha mutlu edebilir miyim? Her şeyin en iyisini hak ettiklerini bilip acaba neyi eksik yapıyorum da daha az mutlu oluyorlar?
Ama değişim o kadar kuvvetli, o kadar şiddetli, o kadar ani geldi ki. Ne aklımdaki soruları, ne de aklıma gelecek soruları düşünebilecek zaman bıraktı bana.
Zaman yetmez oldu. Hem çocuklarıma hem de değişime….
Doğru insan, doğru zamanda bir gün içinde devrim yaptı. Kendime gelmem zaman aldı, hala zaman istiyor.
Değişim başka soruları ve sorularla beraber eski soruların cevaplarını getiriyormuş. Bu kadar karamsarlıktan sonra güneşin doğuşunu gösteriyor insana…İçini ısıtan, kasveti ışığa gömebilen, havada kalan son toz tanelerinin yansımalarını sabah melteminin hafifliği ile yavaş yavaş  dışarı atan, kapıdan çıkan her toz zerreciği ile yeni, sıcak ve harika bir güne havayı temizleyen, astım ilacı gibi temiz havanın içine dolmasına izin veren katalizatör oluyormuş.
Değişimin adı AŞK..
Yeni soruların listesi çok uzun ama bir o kadar da kısa galiba.
Sevgi ile bu güne kadar çocuklarıma bir travma yaşatmamayı başarabildiysem, Aşk ile çocuklarıma kendi mutluluğum ile neler yapılabileceğini  onlara göstermek istiyorum. Başarılı olacağını biliyorum ve değişimin onlara çok daha fazla bilgelik katacağına inanıyorum…
Doğru insan, doğru zaman ve saf sevgi benim hayatımı pozitif yönde değiştirdiği kadar çocuklarımızın hayatını da değiştireceğine inanıyorum.
Hayatımızda, değişime ve saf sevgiye yer açalım. Her şeyin bir akşamda değiştiğini göreceksiniz….
Haftasonu Babası

Hiç yorum yok: